Pocházím z Chomutova a již od útlého dětství jsem se věnoval přírodě a všemu co s ní aspoň trochu souviselo. Od roku 1989 aktivně fotografuji a asi od roku 2005 jsem se občas věnoval i fotografování portrétů ke kterému jsem se aktivně vrátil v posledních letech. Vzhledem k tomu, že se již téměř 15 let věnuji lektorování fotografických kurzů makrofotografie, začal jsem více přemýšlet i o portrétní, glamour a boudoir fotografii. Pořídil jsem si základní vybavení a zjistil jsem, že právě portrétní fotografie patří asi k nejobtížnějším fotografickým oborům. Klade důraz na dobré zvládnutí práce se světlem, naučí Vás komunikovat s modelem a v neposlední řadě se budete muset zdokonalit v úpravě fotografií, bez které to opravdu nejde.

Fotografování lidí má svá úskalí, ale na druhé straně při něm člověk pozná úžasné lidi, zažije spoustu veselých situací a pocit radosti a uspokojení, když se modelce fotografie líbí a je ochotna si fotografování zopakovat, případně Vás doporučí.

V současné době používám plnoformátovou digitální zrcadlovku CANON EOD 5D mark II a objektivy CANON 50/1,8, CANON 100/2,8 L USM IS makro, CANON 200/2,8 L USM a CANON 17-40/4,0 L USM.

Canon 100/2,8 USM L IS Macro
Canon 100/2,8 USM L IS Macro
Canon 100/2,8 USM L IS Macro
Canon 100/2,8 USM L IS Macro
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace